Narromine: Narromine Turf Club Sunday 22, April 2018

Meeting Type: Country (TAB MEETING)
RacebookRacebook   Form GuideForm Guide  
  • XMLXML   Please note: As of the 08/05/2017 the content provided in this document will change.
    For a detailed update regarding these changes please click here.
    Sample documents: XML Old | XML New     CSV Old | CSV New
  • CSVCSV   Please note: As of the 08/05/2017 the content provided in this document will change.
    For a detailed update regarding these changes please click here.
    Sample documents: XML Old | XML New     CSV Old | CSV New
Print Friendly VersionPrint Friendly

 
Rail Position: True
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Good 3
Weather: Overcast
Penetrometer:
Track Information:
Scratchings Last Published: Sun 22-Apr-18 5:23PM AEST
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 83



To print the scratching sheet click the print button in your web browser.

----- New South Wales -----

Meeting: Sunday 22Apr2018 Narromine Turf Club
Rail: True Penetrometer:
Weather: Overcast Total Scratchings: 23
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf Track Rating: Good 3
General Comment:
Irrigation: Nil
Rainfall: Nil
Track Information:

Rail Position Last Meeting

There is no rail position available for last meeting.

Scratchings

Race 1: 2 SAME HERE (NZ) (21/4 2107)
  4 BONNIE FOREVER (LateStwds 0800)
  8 VAGUELY RELATED (21/4 0931)
  11 FAME AND FORTUNE (22/4 0719VC)
  16e PRINCE ZARIZ (Eliminated)
Race 2: 4 MOSAYTION (22/4 0717)
Race 3: 1 EXIT ONLY (22/4 0709VC)
  4 ZAZE (LateStwds 0800)
  9 SORRY I’M AWESOME (19/4 1156)
  11 IMANACHEEVA (21/4 0841)
Race 4: 2 HAPPENS NOMORE (19/4 1048)
  9 FLYING COMET (22/4 0717)
  17e MAGIC TICKET (Eliminated)
  18e SEISHIN (Eliminated)
Race 5: 3 LEAVE YA NUMBA
  9 FIRE FLIGHT (22/4 0724)
  15e ZATIGEROO (22/4 0726)
  17e SPANISH FLY (Eliminated)
  18e BUCK ROGERS (Eliminated)
Race 6: 2 CHOICE LARGA (22/4 0717)
Race 7: 13e SLICKSTER (Eliminated)
  14e THE CLASH (NZ) (Eliminated)

Late Scratchings

Race 1: 9 CALAMITY MO ()

Late Riders/Alterations

Race 1: 13e GOODY’S GAL - Jamie Gibbons (a2/53.5kg),
  14e AGROVATION - Ms Eleanor Webster-Hawes
  15e SUSHI - Ms Rachael Murray
Race 2: 2 SPORTSTAR SAMUEL - Josh Oliver
Race 3: 8 QUIRION - Ms Alena Skerritt (a1.5/50kg),
  15e LANKAN CONNECTION - Ms Kath Bell-Pitomac (a2/53kg),
Race 4: 15e RIDGI RIDGE - Chris Williams (a1.5/53kg),
Race 5: 16e STRADA PRINCE - Ms Eleanor Webster-Hawes
Race 6: 6 CADMAN - Billy Cray

Undeclared Riders

There are no undeclared riders

Duplicate Riders

-