Scone: Scone Race Club Tuesday 14, January 2020

Meeting Type: Country (Non-TAB MEETING)
 
Race Index
1 2
Back to top
Rail Position:
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Good 3
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Results Last Published: Wed 15-Jan-20 4:28PM AEDT
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 19


Video Replays
Race 1
Full Replay
Race 2
Full Replay
Race 1 - 5:40PM OPEN TRIAL (900 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 3 Time: 0:52.28 Last 600m: NTT Timing Method: Electronic

Official Comments: Late Scratching (Mook)

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 10 TOTAL RECALL Paul Messara Ashley Morgan 0 N/A   Animal Kingdom / Hussta La Vista
2 8 QUKES (NZ) Stephen Jones Luke Cumberland 0.45 0 N/A   Swiss Ace / Conferencia
3 2 BRASH Brett Cavanough Keagan Latham 0.94 0 N/A   Murtajill / Sweet Starlett
4 11e ROYAL MONARCH Mack Griffith Ms Samantha Clenton 2.58 0 N/A   Shamus Award / Romantic Moon
5 4 KASHIKOI Brett Cavanough Ms Leanne G Henry 5 0 N/A   Kuroshio / Fortiche
6 7 PEE DEE Pat Farrell Greg Ryan 8.1 0 N/A   Outreach / Hot'n'dreamin
7 1 BADBOY MCCOY Jan Bowen Mr Nicholas Perrett 9.17 0 N/A   Albrecht / Ditzy
8 9 THE BETOOTA BRUMBY Justin Drake Ms Rachael Murray 14.03 0 N/A   Albrecht / Gold Renaissance
9 5 MIZ MOSLEY (NZ) Stephen Jones Billy Cray 19.52 0 N/A   Swiss Ace / Miz Monroe
SB 6 MOOK Troy O'Neile Ms Mikayla Weir 0 N/A   Delago Deluxe / Bounding Along
12e BLUE COLLAR BOY Greg Hook 0 N/A Denmarket / Blue White
3 DANCING MISSILE Ben Blay 0 N/A Smart Missile / Jig Time Lady
Race 2 - 5:50PM OPEN TRIAL (900 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 3 Time: 0:54.42 Last 600m: NTT Timing Method: Manual

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 9 TWO BIG FARI Todd Howlett Ms Mikayla Weir 0 N/A   Walking or Dancing / Miss Spoken
2 1 BELLARINA MAGIC Brett Cavanough Ms Leanne G Henry 0.78 0 N/A   Magic Albert / Diva Bellarina
3 4 NANA NEDDY (NZ) Stephen Jones Greg Ryan 1.11 0 N/A   Swiss Ace / Nana Jean
4 6 PRINCE OF THEBES Cameron Crockett Billy Cray 1.44 0 N/A   Foxwedge / Thebe
5 8 THE WARLORD Cameron Crockett Ms Samantha Clenton 3.25 0 N/A   Denman / Crown Ruby
6 7 RED AXE (NZ) Mark Schmetzer Ms Rachael Murray 4.15 0 N/A   Red Giant / Millvstroem
7 2 FENDER Brett Cavanough Ms Rowena Dillon 4.62 0 N/A   Toronado / Ceccanti
8 5 PITCHI PITCHI Mary Moses Vad Bolozhinskyi 5.59 0 N/A   Zoffany / Plain Crazy
9 3 MURTSLAD Brett Cavanough Keagan Latham 6.68 0 N/A   Murtajill / Salsamer
10 10 YURALLA REIGN Todd Howlett Ms Amelia Denby 7.36 0 N/A   Eurozone / Coustellet
13e I AM A COOL KID Gayna Williams 0 N/A I Am Invincible / Bird of Dawning
12e ROY’S COMMAND Todd Howlett 0 N/A Commands / Judicial Queen
11e AMERICAN STORM Gayna Williams 0 N/A All American / Stormy Miss