Gosford: Gosford Race Club Ltd Wednesday 27, November 2019

Meeting Type: Provincial (Non-TAB MEETING)
 
Race Index
Back to top
Rail Position: +6m Entire
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Soft 5
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Results Last Published: Thu 28-Nov-19 11:33AM AEDT
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 150


Video Replays
Race 1
Full Replay
Race 2
Full Replay
Race 3
Full Replay
Race 4
Full Replay
Race 5
Full Replay
Race 6
Full Replay
Race 7
Full Replay
Race 8
Full Replay
Race 9
Full Replay
Race 10
Full Replay
Race 11
Full Replay
Race 12
Full Replay
Race 13
Full Replay
Race 14
Full Replay
Race 15
Full Replay
Race 16
Full Replay
Race 17
Full Replay
Race 18
Full Replay
Race 19
Full Replay
Race 20
Full Replay
Race 21
Full Replay
Race 22
Full Replay
Race 1 - 8:30AM OPEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:01.38 Last 600m: 0:35.41 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 OAKFIELD GETTEM Damien Lane Grant Buckley 0 N/A   Dream Ahead / Oakfield Princess
2 5 UNGUARDED Richard & Michael Freedman Christian Reith 1.17 0 N/A   Trusting / Madeittothemoon
3 6 WHITE BOOTS Kim Waugh Tommy Berry 1.55 0 N/A   Animal Kingdom / Princess Pedrille
4 4 STELLA SEA SUN Kris Lees Jake Hull 3.75 0 N/A   Redoute's Choice / Jellicles
5 2 DEFEAT Tracey Bartley Ms Samantha Clenton 7.76 0 N/A   I Am Invincible / Shepishir
6 1 CALIBRATION (IRE) Kris Lees Andrew Gibbons 9.28 0 N/A   Excelebration / Dance Troupe
7 WILD ABOUT HER Kylie Gavenlock 0 N/A Big Brown / Once Were Wild
Race 2 - 8:42AM OPEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:02.27 Last 600m: 0:35.60 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 SEEINGISBELIEVING Kim Waugh Tommy Berry 0 N/A   Sebring / Dream 'n' Believe
2 1 BUBBLES BALL Kris Lees Aaron Bullock 2.23 0 N/A   Zoustar / Dance Girl Dance
3 7 THINK FREE Kris Lees Andrew Gibbons 3.02 0 N/A   So You Think / Gratis
4 2 HOTEL AMOUR Richard & Michael Freedman Christian Reith 3.47 0 N/A   Americain / Paris Tryst
5 3 JAZZLAND Kristen Buchanan Jake Hull 3.53 0 N/A   Home On the Grange / Dix
6 4 JOIGNY Tracey Bartley Grant Buckley 3.59 0 N/A   Excelebration / Delarouze
7 5 PINOT GRIS Les Tilley Ms Rachael Murray 4.95 0 N/A   Starcraft / Sylvaner
Race 3 - 8:54AM OPEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:00.84 Last 600m: 0:35.11 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 8 CERRITUS Kim Waugh Andrew Gibbons 0 N/A   Nicconi / Sneaky Tsu
2 5 OAKFIELD TARGET Damien Lane Grant Buckley 1.02 0 N/A   Dundeel / Oakfield Beauty
3 1 CELER Kim Waugh Tommy Berry 2.74 0 N/A   Excelebration / Amalfi Cat
4 3 DALMATIA PRINCE Todd Howlett Ms Mikayla Weir 2.95 0 N/A   Denman / Pagan Princess
5 4 LEARDO (NZ) Richard & Michael Freedman Lee Magorrian 5.36 0 N/A   Dalghar / Ustinova
6 2 CERINTHE BELLE Kris Lees Luke Cumberland 6.65 0 N/A   Uncle Mo / Cerinthe
7 6 OCCUPY (USA) Kris Lees Ms Samantha Clenton 7.39 0 N/A   Declaration Of War / Circumstances
7 OCEAN GO (NZ) Kristen Buchanan Jake Hull 0 N/A Ocean Park / Rationalize
Race 4 - 9:06AM OPEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:01.03 Last 600m: 0:34.99 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 SCENIC SIGHT Kris Lees Ms Louise Day 0 N/A   Nicconi / Clear View
2 1 ALL FROM SCRAP David Atkins Ms Samantha Clenton 2.15 0 N/A   Henrythenavigator / Gymea Lily
3 5 MR MCBAT Damien Lane Jake Hull 4.1 0 N/A   Krupt / Grail Queen
4 2 EVER SO NATURAL Tracey Bartley Elissa Meredith 4.28 0 N/A   Zizou / Solysombra
5 7 SHE’S IDEEL Bjorn Baker Brandon Lerena 5.14 0 N/A   Dundeel / Ana's Mail
6 4 INTRINSIC Kris Lees Andrew Gibbons 6.17 0 N/A   So You Think / Vecchia Roma
7 3 FUJI FURY Kris Lees Aaron Bullock 11.42 0 N/A   Redoute's Choice / Fuji Fairy
Race 5 - 9:18AM 3YO+ MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:02.44 Last 600m: 0:36.08 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 NO COMPLAINTS Jason Coyle Ms Samantha Clenton 0 N/A   Dundeel / Savannah's Choice
2 2 BOUND TO WIN Peter & Paul Snowden Tommy Berry 0.05 0 N/A   Sebring / Lago Joy
3 7 OXFORD BELLA Kim Waugh Grant Buckley 0.11 0 N/A   Bel Esprit / Miss Monashee
4 8 RUA RAPOSA Kris Lees Luke Cumberland 0.89 0 N/A   Foxwedge / Tamarind Lane
5 1 AUSBRED L’OR Brad Widdup Christian Reith 1.12 0 N/A   Dalakhani / Ausbred Gold
6 4 MAI TIME John O'Shea Billy Owen 1.68 0 N/A   Epaulette / Tequilakoko
7 3 MADAME FIRETRAIL Clare Cunningham Rory Hutchings 1.89 0 N/A   Hinchinbrook / Malaahy
6 OUR TITO Kris Lees Andrew Gibbons 0 N/A Uncle Mo / Margaret River
Race 6 - 9:30AM 3YO+ MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:02.72 Last 600m: 0:36.15 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 4 DUPONDIUS Kim Waugh Tommy Berry 0 N/A   Jet Spur / Coinage
2 2 BALTIC CAVALIER (NZ) Bjorn Baker Brandon Lerena 1.91 0 N/A   Swiss Ace / Miss Ivanovic
3 1 ALLIED INVASION Brad Widdup Christian Reith 2.06 0 N/A   Time for War / Bit Tiddly
4 3 BULLET ROCKET Clare Cunningham Rory Hutchings 3.55 0 N/A   Stratum / Sweeping Plains
5 5 MAJOR DISRUPTION Kristen Buchanan Jake Hull 3.76 0 N/A   Dissident / Belle Feline
6 8 RITZY DIVA Mark Minervini Luke Cumberland 4.82 0 N/A   Reward for Effort / Viva La Diva
7 6 MASTERKINDU (GB) Kris Lees Andrew Gibbons 4.84 0 N/A   Mastercraftsman / Kindu
7 OUR MAN LINCOLN Ken Lantry Ms Louise Day 0 N/A All American / Hell It's Hot
Race 7 - 9:42AM 3YO+ MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:00.75 Last 600m: 0:35.80 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 7 PACIFIC OCEAN Bjorn Baker Brandon Lerena 0 N/A   Shooting to Win / My Goodness
2 5 KNIGHT Kim Waugh Tommy Berry 0.08 0 N/A   Helmet / Hides
3 6 MY DESIRE Kristen Buchanan Grant Buckley 3.39 0 N/A   Sidestep / I Want You
4 4 DEVIOUS DAME Clare Cunningham Rory Hutchings 3.55 0 N/A   Fiorente / Ole Rose
5 3 CODE BLUE (NZ) Kim Waugh Andrew Gibbons 6.15 0 N/A   Tavistock / Mansera
6 2 BILLIE’S CHOICE Todd Howlett Ms Mikayla Weir 7.17 0 N/A   Myboycharlie / Rapala
1 AWESOME LAD Kris Lees Aaron Bullock 0 N/A I Am Invincible / Sensible Lady
Race 8 - 9:54AM 3YO+ MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 1:00.78 Last 600m: 0:35.80 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 DISCOMBE (NZ) Jason Deamer Ms Samantha Clenton 0 N/A   Redoute's Choice / Lovetessa
2 4 HUSSONIBIS Kim Waugh Andrew Gibbons 1.55 0 N/A   Husson / Ibis
3 5 LUCITOR Kris Lees Ms Amelia Denby 3.19 0 N/A   Lucas Cranach / Capacitor
4 1 ALOT TO HOFFA Ben Blay Ms Mikayla Weir 3.26 0 N/A   Bon Hoffa / You Ess Odyssey
5 6 PAAVO Kristen Buchanan Jake Hull 5.15 0 N/A   Sidestep / Lonrose
7 VALWALTER Con Karakatsanis 0 N/A Related / Viva Madre
2 CERRITUS Kim Waugh 0 N/A Nicconi / Sneaky Tsu
Race 9 - 10:06AM 2YO OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Two-Years-Old,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.93 Last 600m: 0:35.14 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 4 HEROESS Peter & Paul Snowden Tim Clark 0 N/A   Snitzel / Srikandi
2 2 DIZZY DEVINE Graham Brown Aaron Bullock 0.56 0 N/A   Dissident / Doula
3 6 SIRATRO Allan Denham Ms Stacey Metcalfe 6 0 N/A   Shooting to Win / Shenia
4 7 SWITCH PLAY (NZ) Richard & Michael Freedman Lee Magorrian 6.6 0 N/A   Shamexpress / Waltz in the Park
5 5 REALITY STAR Wayne Seelin Grant Buckley 8.19 0 N/A   Foxwedge / Daisy Can Too
6 3 EXODIA Brad Widdup Christian Reith 9.29 0 N/A   Exosphere / Claudia Jean
1 CHILLIE COD Robert Agnew Mr Robert Agnew 0 N/A Sun of May / Miss Moguls
Race 10 - 10:18AM 2YO OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Two-Years-Old,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.99 Last 600m: 0:34.82 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 7 WILD RULER Peter & Paul Snowden Tim Clark 0 N/A   Snitzel / Gypsy Robin
2 6 WAR MEMORIAL Peter & Paul Snowden Kerrin McEvoy 1.58 0 N/A   Fastnet Rock / Smokin' Alice
3 5 TYCOONIST Brad Widdup Tommy Berry 4.8 0 N/A   Written Tycoon / Doubtfilly
4 3 SCORCHED LAND Todd Howlett Aaron Bullock 5.07 0 N/A   Sizzling / M'lady's Lass
5 1 HILARIOUS Jason Deamer Ms Samantha Clenton 5.79 0 N/A   All Too Hard / Polly
6 2 IF YOU SAY SO Kristen Buchanan Jake Hull 8.25 0 N/A   Wandjina / Elldarragh
7 4 THE IRISH ROVER Paul Perry Ms Elizabeth Weiszbach 9.41 0 N/A   No Nay Never / Legible
Race 11 - 10:30AM 2YO OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Two-Years-Old,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:47.93 Last 600m: 0:34.04 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 SANCY Peter & Paul Snowden Tommy Berry 0 N/A   I Am Invincible / Thiamandi
2 7 SHAIK Brad Widdup Christian Reith 0.82 0 N/A   Sebring / Apprise
3 5 MUSCADELLE Nathan Doyle Koby Jennings 3.48 0 N/A   Street Boss / Sauternes
4 4 JERICHO BEACH Paul Perry Grant Buckley 5.56 0 N/A   Vancouver / Graceful Anna
5 1 COAT OF ARMS Peter & Paul Snowden Kerrin McEvoy 7.44 0 N/A   I Am Invincible / Varenna Miss
6 3 INVINCIBLE JEWEL Kris Lees Aaron Bullock 7.94 0 N/A   I Am Invincible / Cajou
7 2 GIRLS KICK ON Damien Lane Jake Hull 19.82 0 N/A   Scissor Kick / Placement
Race 12 - 10:42AM 2YO OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Two-Years-Old,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.91 Last 600m: 0:34.91 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 2 BARTLEY Peter & Paul Snowden Kerrin McEvoy 0 N/A   Written Tycoon / Rationality
2 6 QUEEN DEE Nathan Doyle Koby Jennings 0.36 0 N/A   Delago Deluxe / Eyelady
3 5 PUMP IT UP Richard & Michael Freedman Lee Magorrian 2.98 0 N/A   Headwater / Dalaayill
4 4 NAGS TO RICHES Brad Widdup Christian Reith 5.05 0 N/A   Written Tycoon / Corporate
5 1 AIM Peter & Paul Snowden Tommy Berry 6.96 0 N/A   Star Witness / Vintage Strike
6 7 ROMANELLA Kris Lees Andrew Gibbons 7.09 0 N/A   Roman Emperor / Elle
7 3 MINKS MUSIC Damien Lane Jake Hull 8.98 0 N/A   Headwater / Jewel Theft
Race 13 - 10:54AM OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.12 Last 600m: 0:34.32 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 LASHES Matthew Smith Grant Buckley 0 N/A   I Am Invincible / Feint
2 6 PERFECT STYLE Brett Partelle Billy Owen 0.21 0 N/A   Wicked Style / Perfection
3 7 SNOWZONE Kris Lees Ms Amelia Denby 1.19 0 N/A   Snitzel / Snowdrift
4 8 TIKKITALA Allan Kehoe Elissa Meredith 1.91 0 N/A   Tickets / Alameda
5 3 DJANGO UNREINED Gregory McFarlane Chris O'Brien 3.34 0 N/A   Poet's Voice / Half Pie
6 4 JAMAICAN DREAM Paul Perry Ms Elizabeth Weiszbach 5.6 0 N/A   Dream Ahead / Jamaican Dancer
7 2 DESIGNATED Kristen Buchanan Jake Hull 6.72 0 N/A   Rubick / Blitzem Belle
1 ABSOLUTE TRUST Tim McIntosh 0 N/A Trusting / Exalted Mollie
Race 14 - 11:06AM OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.91 Last 600m: 0:34.84 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 LAND OF FREEDOM Brett Partelle Billy Owen 0 N/A   Statue Of Liberty / Berryland
2 4 JUNGLIZED Brad Widdup Christian Reith 0.54 0 N/A   Snitzel / Maid for Me
3 1 ELLIE’S ENCORE Paul Perry Ms Elizabeth Weiszbach 1.22 0 N/A   Choisir / French Fantasy
4 3 HERCULES MO Gregory McFarlane Chris O'Brien 2.97 0 N/A   Uncle Mo / Herculian Princess
5 7 SUPERIUM Joseph Pride Robbie Dolan 3.1 0 N/A   Verrazano / Rosie's Halo
6 8 WESTON Wayne Seelin Grant Buckley 4.68 0 N/A   Myboycharlie / Zakusa
7 2 GLAMOUR FOX Clare Cunningham Rory Hutchings 4.89 0 N/A   Foxwedge / Luminosity
8 6 MANDIRIGMA Kris Lees Andrew Gibbons 5.19 0 N/A   Sebring / Ulap
Race 15 - 11:18AM OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.04 Last 600m: 0:34.04 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 GOLDFINCH Steve Englebrecht Deanne Panya 0 N/A   Written Tycoon / Blevola Miss
2 6 OAKFIELD ROMANCE Kristen Buchanan Grant Buckley 2.07 0 N/A   Hinchinbrook / Believe 'n Achieve
3 4 ICONIC STAR Kris Lees Ms Louise Day 2.17 0 N/A   Brazen Beau / Order Me
4 2 ENTITLEMENT Bjorn Baker Brandon Lerena 4.56 0 N/A   Unencumbered / Encosta Bell
5 1 AMERICAN SALUTE Matthew Smith Christian Reith 4.86 0 N/A   All American / Reverenza
6 5 MY EMPIRE (NZ) Allan Denham Ms Stacey Metcalfe 11.84 0 N/A   Darci Brahma / Josephines Fortune
7 7 TALL SHIP (IRE) Dale Wagstaff Chad Lever 13.1 0 N/A   Sea The Stars / Magical Romance
Race 16 - 11:30AM 3YO FILLIES MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Fillies,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.47 Last 600m: 0:34.54 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 2 EXPRESS PRINCESS (NZ) Richard & Michael Freedman Lee Magorrian 0 N/A   Shamexpress / Stalactite
2 7 STOLEN JADE Clarry Conners Ms Kacie Adams 0.43 0 N/A   So You Think / Jewel Theft
3 6 RAR RAR Todd Howlett Grant Buckley 3.01 0 N/A   Magic Albert / Colourful Moments
4 4 LAST CHANCE DANCE Luke Hilton Ms Jenny Duggan 3.02 0 N/A   Unencumbered / Anabring
5 1 BOMBAY NIGHTS Bjorn Baker Brandon Lerena 4.02 0 N/A   Zoffany / Bombay
6 3 KELAVA Joseph Pride Robbie Dolan 4.59 0 N/A   Canford Cliffs / Jackirby
5 MUSTANG SUZY Matthew Smith Chad Lever 0 N/A Snitzel / Suzy Smart
Race 17 - 11:42AM 3YO FILLIES MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Fillies,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:50.40 Last 600m: 0:35.67 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 KIARIA Bjorn Baker Brandon Lerena 0 N/A   Sebring / Shanzero
2 4 MISS JAPAN (JPN) Richard & Michael Freedman Lee Magorrian 0.75 0 N/A   Deep Impact / Miss World
3 7 ULTIMATE THINKER Joseph Pride Robbie Dolan 1.29 0 N/A   So You Think / Ultima Carta
4 1 DIVINE APPROACH Tony Newing Ms Jenny Duggan 1.4 0 N/A   Dawn Approach / Just Divine
5 6 NIMALEE Matthew Smith Grant Buckley 2.16 0 N/A   So You Think / Dezign
6 2 GLORAYA Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 2.42 0 N/A   Olympic Glory / Ciguaraya
7 5 MY KRISTINE Wayne Seelin Chris O'Brien 5.86 0 N/A   Tickets / Miss Chaos
Race 18 - 11:54AM 3YO FILLIES MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Fillies,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:49.37 Last 600m: 0:35.52 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 2 DEEP CRYSTAL Matthew Smith Grant Buckley 0 N/A   Deep Field / Crystal River
2 7 SOPHIE’S LASS Todd Howlett Ms Mikayla Weir 0.06 0 N/A   Dane Shadow / M'lady's Lass
3 3 DO NOT DISTURB Bjorn Baker Brandon Lerena 3.8 0 N/A   Fastnet Rock / Breakfast in Bed
4 6 SNIPPY FOX Joseph Pride Christian Reith 4.58 0 N/A   Foxwedge / Snippet Street
5 1 CRUZY FOX Bryce Heys Chad Lever 6.51 0 N/A   Foxwedge / Cruz By
6 4 GRACE AND GLORY Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 8.41 0 N/A   Olympic Glory / Ocean Challenger
7 5 OURLITTLEJEANIE Damien Lane Jake Hull 8.45 0 N/A   Wandjina / Dreamalittledream
Race 19 - 12:06PM 3YO+ MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:48.75 Last 600m: 0:34.89 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 KEY LARGO Bryce Heys Chad Lever 0 N/A   I Am Invincible / Petty Cury
2 7 SUPRA MARNIUM Matthew Smith Grant Buckley 0.13 0 N/A   High Chaparral / La La Land
3 4 QUEEN ZOFFANY Marc Conners Ms Kacie Adams 1.49 0 N/A   Zoffany / Queen Esprit
4 2 FINDELLEE Jason Deamer Ms Samantha Clenton 2.47 0 N/A   Time for War / Del Amore
5 5 SHE’S INDEPENDENT Paul Perry Ms Elizabeth Weiszbach 4.4 0 N/A   Declaration Of War / Streaking Comet
6 8 TORINDA Joseph Pride Robbie Dolan 4.52 0 N/A   Toronado / Clorinda
7 1 DEEP DREAM Allan Kehoe Jeff Kehoe 9.22 0 N/A   Fast 'n' Famous / Madame Meilland
8 6 SOUND AND VISION (NZ) Greg Campbell Jake Hull 10.21 0 N/A   Ferlax / Zabinella
Race 20 - 12:18PM 3YO+ MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:49.24 Last 600m: 0:35.14 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 1 AT THE HELM Matthew Smith Chad Lever 0 N/A   Helmet / Doubtful Diva
2 2 DAASHUR Tina Williams Ms Stacey Metcalfe 0.26 0 N/A   Al Samer / Stella Reine
3 8 SEBERTON Joseph Pride Robbie Dolan 0.63 0 N/A   Sebring / Alberton Waltz
4 7 SAPPHIRES SON Tracey Bartley Jake Hull 2.38 0 N/A   Pluck / Sapphire Moon
5 6 MARY MAGPIE Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 2.52 0 N/A   Dawn Approach / Little 'n' Cute
6 5 MAJOR HEIST Kris Lees Luke Cumberland 3.72 0 N/A   Albrecht / Our Seventh Heaven
7 4 HEWON’TSHAMUS Rodney Bailey Craig Dwyer 9.85 0 N/A   Shamus Award / Madame Misty
3 DEEPFIELD’S RAINE Brad Widdup 0 N/A Deep Field / Cleo's Raine
Race 21 - 12:30PM 3YO+ MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:47.84 Last 600m: 0:34.17 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 REJINSKY Grant Allard Ms Samantha Clenton 0 N/A   Redoute's Choice / Molto Bene
2 6 RIVERSIDE’S CASH Bjorn Baker Brandon Lerena 2.73 0 N/A   Shooting to Win / Across the Moon
3 4 MISTER RIPLEY Rodney Bailey Craig Dwyer 4.46 0 N/A   Akeed Mofeed / Dream Beauty
4 1 BRUTALITY Joseph Pride Robbie Dolan 6 0 N/A   Shamus Award / Star Salute
5 2 HINVICTUS Joseph Pride Chad Lever 6.22 0 N/A   Hinchinbrook / Leamington
6 3 IT’S EASY Brett Partelle Ms Mikayla Weir 6.47 0 N/A   Pierro / Miss Mittagong
7 7 SPIDEY (NZ) Kris Lees Luke Cumberland 11.35 0 N/A   Jimmy Choux / Vicky
Race 22 - 12:42PM 3YO+ MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:47.73 Last 600m: 0:34.28 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 LIGHT AND DARK Bjorn Baker Brandon Lerena 0 N/A   Rubick / Canzero
2 1 BRING GLORY Brett Partelle Ms Mikayla Weir 0.61 0 N/A   Sebring / Northern Glory
3 4 KIEREN Marc Conners Ms Kacie Adams 1.09 0 N/A   Delago Deluxe / Morning Swim
4 7 TIMON STINGER Grant Allard Ms Samantha Clenton 2.11 0 N/A   Sheer Talent / Armagnac
5 2 CHOSEN MONARCH Kristen Buchanan Jake Hull 8.41 0 N/A   Choisir / Dydeedoe
6 6 MODERN DANCE (NZ) Steve Englebrecht Deanne Panya 9.22 0 N/A   All Too Hard / Dancescape
7 3 FUNNY LEGS Joseph Pride Chad Lever 9.98 0 N/A   Shamus Award / Donna Intelligente