Gosford: Gosford Race Club Ltd Monday 05, August 2019

Meeting Type: Provincial (Non-TAB MEETING)
 
Race Index
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Back to top
Rail Position: +6.5m Entire
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Soft 6
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Results Last Published: Tue 06-Aug-19 2:52PM AEST
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 120


Video Replays
Race 1
Full Replay
Race 2
Full Replay
Race 3
Full Replay
Race 4
Full Replay
Race 5
Full Replay
Race 6
Full Replay
Race 7
Full Replay
Race 8
Full Replay
Race 9
Full Replay
Race 10
Full Replay
Race 11
Full Replay
Race 12
Full Replay
Race 13
Full Replay
Race 14
Full Replay
Race 15
Full Replay
Race 16
Full Replay
Race 17
Full Replay
Race 1 - 8:30AM OPEN TRIAL (1200 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 1:18.56 Last 600m: 0:36.86 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 1 GOATHLAND (IRE) Kim Waugh Sam Clipperton 0 N/A   Teofilo / Royals Special
2 5 WOLFE (JPN) Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0.78 0 N/A   Novellist / Peace of World
3 3 OUR CENTURY (IRE) Kim Waugh Tommy Berry 0.91 0 N/A   Montjeu / Mixed Blessing
4 4 VENEZUELA (IRE) Kim Waugh Nash Rawiller 1.89 0 N/A   Galileo / Charlotte Bronte
5 2 HIGH OPINION Kris Lees Ms Samantha Clenton 1.94 0 N/A   Lord Jim / Kerzaz
Race 2 - 8:42AM OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:49.56 Last 600m: 0:35.01 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 8 OAKFIELD TWILIGHT Damien Lane Tim Clark 0 N/A   Zoffany / Bally Aura
2 6 REDZEL Peter & Paul Snowden Kerrin McEvoy 0.41 0 N/A   Snitzel / Millrich
3 5 MISS INVINCIBLE Bjorn Baker Jean Van Overmeire 1.17 0 N/A   I Am Invincible / Abound
4 7 VEGADAZE Anthony Cummings Tommy Berry 1.6 0 N/A   Lope de Vega / Rainy Daze
5 2 GRAFF Kris Lees James McDonald 1.76 0 N/A   Star Witness / Dinkum Diamond
6 3 IN HER TIME Kris Lees Nash Rawiller 3.48 0 N/A   Time Thief / Hell It's Hot
7 4 MAJOR WAGER Gai Waterhouse & Adrian Bott Sam Clipperton 6 0 N/A   Exceed And Excel / Grenada Road
8 1 EL DORADO DREAMING Kris Lees Andrew Gibbons 7.06 0 N/A   Ilovethiscity / Solanas
Race 3 - 8:54AM OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:50.09 Last 600m: 0:35.32 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 PENSKE Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 0 N/A   Sebring / Princess Natural
2 1 BALLISTICA Bjorn Baker Jean Van Overmeire 2.46 0 N/A   Smart Missile / Sagrada
3 3 COLOMBINA James Cummings James McDonald 4.51 0 N/A   Lonhro / Mascareri
4 7 VOLT OF POWER (NZ) Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 5.19 0 N/A   Power / Almeida
5 2 BED TALK Todd Howlett Aaron Bullock 6.06 0 N/A   Poet's Voice / Bedizened
6 5 KANAVU Kris Lees Ms Samantha Clenton 6.97 0 N/A   Dream Ahead / Sri Lanka
7 8 TAKE THE MOUNTAIN Angela Davies Andrew Gibbons 7.32 0 N/A   Time Thief / Strong Mountain
8 4 EUGENIO (NZ) John Thompson Tommy Berry 16.02 0 N/A   Shocking / Rixi
Race 4 - 9:06AM OPEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:50.63 Last 600m: 0:35.76 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 GOT YOUR SIX Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0 N/A   Snitzel / Nutkin
2 1 BALLER Anthony Cummings Nash Rawiller 0.01 0 N/A   High Chaparral / Fuwa
3 7 WINNER’S LANE Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 1.08 0 N/A   Pierro / Wittenoom Way
4 4 LOVESEAT (NZ) James Cummings Tommy Berry 1.27 0 N/A   Savabeel / Sitting Pretty
5 8 OAKFIELD MISSILE Damien Lane Sam Clipperton 1.3 0 N/A   Not a Single Doubt / Oakfield Queen
6 6 RED RAFFLE Tina Williams Elissa Meredith 1.38 0 N/A   Red Element / Priced
7 2 FALLGOLD James Cummings James McDonald 1.6 0 N/A   Exceed And Excel / Raspberries
8 5 MAGIC CHARLEE Kris Lees Luke Cumberland 4.02 0 N/A   Magic Albert / Danelee Dancer
Race 5 - 9:18AM OPEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 1:03.33 Last 600m: 0:36.67 Timing Method: Manual

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 8 MISTER SONGMAN Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 0 N/A   Your Song / Kats Clause
2 1 ALASSIO Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0.8 0 N/A   Foxwedge / Cinque
3 4 KING HEWITT Kim Waugh Tommy Berry 1.04 0 N/A   Star Witness / La Fantastique
4 3 GRANDE ROSSO Peter & Paul Snowden Nash Rawiller 2.07 0 N/A   Written Tycoon / Jestemma
5 2 BAANONE (NZ) Bjorn Baker Jean Van Overmeire 2.51 0 N/A   Shocking / Baas
6 5 LOVE DELIGHT Kris Lees Andrew Gibbons 2.66 0 N/A   Lope de Vega / Cool Sheets
7 6 MISS EINSTEIN Bjorn Baker James McDonald 2.78 0 N/A   Dundeel / Simply Brilliant
8 9 RULING SYMBOL Kris Lees Ms Samantha Clenton 3.87 0 N/A   More Than Ready / Gamble Me
9 7 MISS FAITH Jeff Englebrecht Serg Lisnyy 5.6 0 N/A   Dreamscape / Megie Moo
Race 6 - 9:30AM OPEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 1:01.60 Last 600m: 0:35.96 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 8 VERSETTO Bjorn Baker Jean Van Overmeire 0 N/A   Your Song / That's Amore
2 9 WOUNDED SOLDIER (NZ) Kris Lees Aaron Bullock 5.85 0 N/A   Dalghar / Press Leak
3 7 SEDGEMOOR James Cummings James McDonald 5.87 0 N/A   Bernardini / Disputes
4 3 HAMMOND LANE Jeff Englebrecht Serg Lisnyy 6.18 0 N/A   Dreamscape / Mandra
5 4 LENINGRAD Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 7.15 0 N/A   Snitzel / Loveday
6 6 OAKFIELD GERONIMO Kristen Buchanan Tommy Berry 7.61 0 N/A   Dream Ahead / Oakfield Duchess
7 2 FAME SHINES Tim Clark Chris O'Brien 9.18 0 N/A   Perfectly Ready / Plan the Peace
8 5 MAGIC PALACE Kris Lees Ms Samantha Clenton 9.93 0 N/A   Spirit of Boom / Laurinel Argie
1 CON TE PARTIRO (USA) Gai Waterhouse & Adrian Bott Sam Clipperton 0 N/A Scat Daddy / Temple Street
Race 7 - 9:42AM MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 1:03.36 Last 600m: 0:37.71 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 WRITTEN GAZERRA Kris Lees Nash Rawiller 0 N/A   Written Tycoon / Lady Gazerra
2 2 MEYER Kris Lees Andrew Gibbons 2.63 0 N/A   Written Tycoon / Embark
3 3 OUR CASTAWAY Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 3.49 0 N/A   I Am Invincible / Oceanfast
4 1 IMMORTUS (NZ) Brett Cavanough Keagan Latham 3.75 0 N/A   Per Incanto / Trigon Lass
5 5 TRAJECTION Kim Waugh Sam Clipperton 4.78 0 N/A   Smart Missile / Pauline de Lago
6 7 ZORLAMA Kris Lees Aaron Bullock 6.45 0 N/A   Dundeel / Compulsion
7 4 TRADUCE (NZ) Kris Lees James McDonald 7.05 0 N/A   Savabeel / Villifye
Race 8 - 9:54AM MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 1:04.00 Last 600m: 0:38.01 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 IMPUDENS Kris Lees Nash Rawiller 0 N/A   I Am Invincible / Ready to Rule
2 2 ELIANA STAR (NZ) Kris Lees Ms Samantha Clenton 1.39 0 N/A   Darci Brahma / Shuswap
3 1 CONFECTOR (IRE) Kris Lees Luke Cumberland 2.44 0 N/A   Mastercraftsman / Uliana
4 5 LUDIVINE Todd Howlett Ashley Morgan 3.12 0 N/A   Mosayter / Leica Mirage
5 7 SMART ROCKY Brett Cavanough Keagan Latham 3.65 0 N/A   Smart Missile / Passilente
6 6 OUR BAMBINO Kris Lees Aaron Bullock 6.55 0 N/A   Fiorente / Rare Diamond
7 4 LOCHITA Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 16.73 0 N/A   Lonhro / Inchita
Race 9 - 10:06AM MAIDEN TRIAL (1000 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 1:03.19 Last 600m: 0:36.70 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 2 HOORAY HENRY Kris Lees Ms Samantha Clenton 0 N/A   Shamus Award / Mira
2 3 KILLIN Kris Lees Andrew Gibbons 0.97 0 N/A   Snitzel / McHappy
3 6 STICKS ’N’ STONES Jeff Englebrecht Serg Lisnyy 1 0 N/A   Bernardini / Castigate
4 4 MR PIQUET Kris Lees Aaron Bullock 2.21 0 N/A   Street Boss / Judaea
5 7 OAKFIELD ELLA Damien Lane Jake Hull 2.92 0 N/A   Street Cry / Dariana
6 5 RUBICK KINGDOM Kris Lees Nash Rawiller 7.45 0 N/A   Rubick / Cone
1 HOLLY RUN (NZ) Brett Cavanough Keagan Latham 0 N/A Holy Roman Emperor / Montwest
Race 10 - 10:18AM 3YO MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Three-Years-Old,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:51.17 Last 600m: 0:36.15 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 2 BELLEVUE HILL Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0 N/A   Pierro / Bellevue Girl
2 3 DRESDEN GREEN Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 0.41 0 N/A   Snitzel / Asscher
3 4 ERNO Kim Waugh Tommy Berry 0.49 0 N/A   Rubick / Little Mary
4 5 CAMELLIA LEGEND Damien Lane Serg Lisnyy 1.89 0 N/A   Strategic Maneuver / Starlight Heaven
5 6 OAKFIELD CHEYENNE Damien Lane Jake Hull 8.89 0 N/A   Al Maher / Oakfield Dream
1 AUSSIE Peter & Paul Snowden Nash Rawiller 0 N/A Snitzel / Gold Anthem
Race 11 - 10:30AM 3YO FILLIES MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Fillies,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:50.71 Last 600m: 0:36.22 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 PIERRO ROSE Gai Waterhouse & Adrian Bott Sam Clipperton 0 N/A   Pierro / Rose of Sharon
2 1 ASIAGO James Cummings James McDonald 1.14 0 N/A   Medaglia d'Oro / Disputes
3 2 GRAPPAS GIRL Jason Deamer Ms Samantha Clenton 1.98 0 N/A   Hinchinbrook / Helvetica
4 7 WILD FORTUNE Kris Lees Andrew Gibbons 5.24 0 N/A   Not a Single Doubt / Miss Opulence
5 4 MYZABOOM Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 5.36 0 N/A   Spirit of Boom / My Zazou
6 6 RUA RAPOSA Kris Lees Aaron Bullock 6.47 0 N/A   Foxwedge / Tamarind Lane
7 3 MAGIC SMILE Todd Howlett Ashley Morgan 10.99 0 N/A   Zariz / Magic Phoebe
Race 12 - 10:42AM 3YO FILLIES MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Fillies,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:51.22 Last 600m: 0:36.73 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 THE SWELL Gai Waterhouse & Adrian Bott Sam Clipperton 0 N/A   Spirit of Boom / Military Bride
2 4 MISS VALBONNE Adam Duggan Ms Jenny Duggan 0.31 0 N/A   Smart Missile / Valhussle
3 2 JEWELLED PRINCESS Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0.38 0 N/A   Hallowed Crown / Zutara
4 5 NAUGHTY NICCI Gregory McFarlane Keagan Latham 2.04 0 N/A   Nicconi / Miss Alibi
5 7 POP’S GLORY Damien Lane Jake Hull 3.34 0 N/A   Olympic Glory / French Poppy
6 3 MAKANA Todd Howlett Aaron Bullock 4.46 0 N/A   Rubick / Sweet Revenge
7 1 BOSTON ROSE Kris Lees Ms Samantha Clenton 7.94 0 N/A   Olympic Glory / Cantabile
Race 13 - 10:54AM 3YO COLTS & GELDINGS MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Colts and Geldings,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:51.28 Last 600m: 0:36.86 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 7 TOTO Todd Howlett Aaron Bullock 0 N/A   Manhattan Rain / Outofafrika
2 1 CHASING COMETS Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 0.05 0 N/A   Deep Field / Ashley's Kitty
3 4 JETSKI James Cummings James McDonald 0.29 0 N/A   Lonhro / Outdoor
4 3 ENTENTE Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 1.16 0 N/A   Dundeel / Nextess
5 6 SUPER BON Gary Moore Keagan Latham 1.4 0 N/A   Bon Hoffa / Super Sally
6 5 SPIDEY (NZ) Kris Lees Andrew Gibbons 8.62 0 N/A   Jimmy Choux / Vicky
7 2 DOUBELL Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 64.51 0 N/A   Olympic Glory / Covertly
Race 14 - 11:06AM 3YO COLTS & GELDINGS MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Colts and Geldings,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:51.47 Last 600m: 0:36.67 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 6 SPIRITUAL POWER Kris Lees Aaron Bullock 0 N/A   Invincible Spirit / Majestic Power
2 5 NAVY CROSS Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0.19 0 N/A   I Am Invincible / Watchful
3 2 CHAPMAN’S PEAK Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 1.16 0 N/A   Redoute's Choice / Tara From The Cape
4 4 MAGIC BOOM Todd Howlett Ashley Morgan 1.49 0 N/A   Spirit of Boom / Sparkling Sound
5 3 HOTBOSSAN (GB) Kim Waugh Nash Rawiller 1.61 0 N/A   Hot Streak / Bossanova Lady
6 1 BULLSWOOL Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 6.32 0 N/A   Pierro / Confer
Race 15 - 11:18AM 3YO COLTS & GELDINGS MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old, Colts and Geldings,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:50.46 Last 600m: 0:36.13 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 7 CAMELLIA SUCCESS Damien Lane Serg Lisnyy 0 N/A   Olympic Glory / Macedon Lady
2 6 TOP TOP GLORY Adam Duggan Ms Jenny Duggan 0.94 0 N/A   Wandjina / Cupid Shuffle
3 2 COCK MATCH Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0.96 0 N/A   Zoffany / Danish Dollar
4 4 INTIMIDATING Kris Lees Andrew Gibbons 6 0 N/A   Sebring / Revise
5 3 ELEMENTS SQUARE (NZ) Gary Moore Keagan Latham 7.25 0 N/A   Proisir / Open Handed
6 1 APEX (GER) Kim Waugh Nash Rawiller 7.43 0 N/A   Soldier Hollow / Alisar
7 5 PRINCE OF HIGHLAND Paul Perry Mr Melvyn Maseyk 9.29 0 N/A   Bullet Train / Pediment
Race 16 - 11:30AM 3YO+ COLTS & GELDINGS MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Three-Years-Old and Upwards, Colts and Geldings,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:51.01 Last 600m: 0:36.40 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 4 HEMINGFIELD Gai Waterhouse & Adrian Bott Adam Hyeronimus 0 N/A   Deep Field / Hemingway Rules
2 5 JUST THINKIN’ Gai Waterhouse & Adrian Bott Tim Clark 0.25 0 N/A   So You Think / Nothin' Leica Cat
3 2 HAPPY KID Kris Lees Ms Amelia Denby 0.37 0 N/A   Wandjina / Guelder
4 7 CRAFTY JAMES Andrew Macdonald Luke Cumberland 1.63 0 N/A   Starcraft / Kincara Miss
5 3 HAY THERE MCNAIR Gregory McFarlane Keagan Latham 2.51 0 N/A   Shrapnel / Elly's Spirit
6 6 MBAPPE Kris Lees Aaron Bullock 3 0 N/A   Kuroshio / Mignard
1 BOOMING TOWN Gary Moore 0 N/A Better Than Ready / L'uccello Rosso
Race 17 - 11:42AM 4YO+ MAIDEN TRIAL (800 METRES)
Video Replay:
Full
Full Replay
Last 400m
Last 400m

Maiden, Four-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 6 Time: 0:52.42 Last 600m: 0:37.31 Timing Method: Electronic

Color Finish No. Horse Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 IN THE ZONE Luke Hilton Adam Hyeronimus 0 N/A   Not a Single Doubt / Happy Camper
2 4 HOPSCOTCH James Cummings Keagan Latham 0.72 0 N/A   Albrecht / Teenager
3 8 REAL FANCY Tina Williams Serg Lisnyy 0.85 0 N/A   Wicked Style / Quietly Condi
4 1 ARABOLINI (GER) John Cooper Chris O'Brien 1.4 0 N/A   Pomellato / Anne Boleyn
5 6 PADURA (GB) John Cooper Luke Cumberland 2.06 0 N/A   Havana Gold / Indian Story
6 3 HEAD SPINS Adam Duggan Andrew Gibbons 2.2 0 N/A   Dream Ahead / Spinalong
7 7 PIRRAMA Adam Duggan Ms Jenny Duggan 2.82 0 N/A   Bernardini / Star of Pyrmont
8 2 BULLET LAD Todd Howlett Ashley Morgan 3.81 0 N/A   Bullet Train / Flying Attitude
9 9 YURALLA REIGN Todd Howlett Aaron Bullock 4.24 0 N/A   Eurozone / Coustellet